Latviski English

Iesaistīšanās process

Kā jebkurš pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs var iesaistīties biobankā?

Genoma Datubāzē iespējams iesaistīties arī neatkarīgi no pētniecības projekta vai konkrēti kāda pētniecības projekta ietvaros.

Lai iesaistītos neatkarīgi no pētniecības projekta:

Nepieciešams aizpildīt informēto piekrišanu, ziedot asinis un aizpildīt anketu par veselības un iedzimtības jautājumiem. Ja ir vēlēšanās brīvprātīgi ziedot savu asins paraugu zinātniskos nolūkos, nepieciešams sazināties ar Genoma Datubāzes personālu pa epastu: vigdb@biomed.lu.lv, vai tālruni +371 67473083 (darba laikā), kas Jūs informēs par norises kārtību un pierakstīs uz iesaistīšanās vizīti pie sertificētas medmāsas (pašlaik šo procesu iespējams veikt tikai Rīgā).

Lai iesaistītos kādā konkrētā pētniecības projektā:

Sekojiet līdzi informācijai Genoma Datubāzes mājaslapā par aktuālajiem projektiem un intereses gadījumā sazinieties ar Genoma Datubāzes personālu pa epastu: vigdb@biomed.lu.lv, vai tālruni +371 67473083 (darba laikā).

Iesaistīšanās kārtība:

1. Iesaistīšanās procesa laikā apmācīts medicīnas personāls Jūs iepazīstinās ar Genoma Datubāzes mērķiem un kārtību, kādā notiek iesaistīšanās, Jūsu ziedotā parauga un saistīto datu apstrāde, uzglabāšana un kā šie materiāli varētu tikt izmantoti pētniecībā.

2. Pēc Jūsu brīvprātīgas piekrišanas šim procesam medicīnas darbinieks palīdzēs Jums aizpildīt informēto piekrišanu. Paraugs pieejams šeit.

3. Sertificēta medmāsa paņems Jūsu venozo asiņu paraugu, tieši tādā pašā veidā, kā tas tiek darīts standarta asins analīzes laikā (tiks ievākti trīs asins paraugu vakutaineri).

4. Apmācīts personāls Jūs intervēs par jautājumiem, kas saistīti ar Jūsu veselību, piemēram, par dzimumu, vecumu, saslimšanām Jums vai Jūsu asins radiniekiem.

Jūs būsiet iesaistījies Genoma Datubāzē.